LARY 7 - DJ TyTTi - JIMI TENOR 

Tallinnas,  KUKU KLUBIS  26.aprillil, algusega kell 20.00 

LARY 7 - DJ TyTTi - JIMI TENOR

 IDETO esitleb - Muusikaavangardi juhtivad esindajad ning kaasaegse kunstivälja klassikud New Yorkist ja Helsinkist - 

LARY 7 ja JIMI TENOR, koos DJ TyTTi´ga 
KONTSERT-PERFORMANS TALLINNAS - KUKU KLUBIS    
26.aprillil, algusega kell 20.00 

Sissepääs 10 EUR

LARY 7 esitleb Eesti publikule 16 mm filmilindilt autori fundamentaalset psühhedeelset teost OWL MOVIE, 35´ mida saadab autori muusikaline performance.

JIMI TENOR ja DJ TyTTi  sisustavad 26. aprilli õhtut oma tuntud ja tundmatus headuses.

Muusikalisetele esinemistele sekundeerib ALEXANDER HACKE & DANIELLE DE PICCIOTTO dokumentaalfilmi NOT JUNK YET: THE ART OF LARY 7 Eesti esmaesitlus klubi suitsuruumis.

Täname koostöö eest  KUKU Klubi, Estonian Spirit OÜ ja Mari Prekup´it

 -----

LARY 7   

New Yorgist pärit  kunstnik, muusik ja filmitegija. Plastikville Records´I asutaja ja tuntud figuur  New Yorgi  avangardmuusika scene´lt juba alates 1970 aastate teisest poolest.

Lary 7 on kolme kümnendi jooksul inspireerinud ja koostööd teinud lugematu arvu muusikaikoonidega nagu näiteks Michael Gira, Tom Verlaine, Jarboe, Foetus, Tony Conrad, Alexander Hacke, Larry Mullins, Dorit Chrysler, Jacob Kirkegaard, Ken Montgomery, Michael Evans and Gordon Monahan.

Tallinnas Kuku Klubis esitleb Lary 7 oma varajast loomingut, psühhedeelilist 16 mm filmilindilt proitseeritavat visuaali elava muusikaesinemise saatel.

Simultaanselt muusikaliste performansitega tuleb Kuku Klubi suitsuruumis esmaesitlusele ALEXANDER HACKE & DANIELLE DE PICCIOTTO dokumentaalfilm NOT JUNK YET: THE ART OF LARY 7, mis heidab läbi intervjuude ja kontsertvõtete uuriva pilgu Lary 7 märkimisväärsele ning  muusikatööstuse survele vastupidavale loometööle.

Filmis esinevad Lary 7, Tony Conrad, Fabio Roberti, Bill Bronson, Michael Evans, Jarboe, Lydia Lunch, Jim Sclavunos, Sparks, Matthew Barney, Jim Thirlwell, Gary Ray, Jimi Tenor, Alexander Hacke, Bradley Eros, Gordon Monahan, Laura Kikauka, Dorit Chrysler, Larry Mullins, Jutta Koether

Tutvustus - Vance Whitestone & Jim Sharpe, New York City, 2014

 

TOIMI TYTTI ehk DJ TyTTi  

Helsinki päritolu DJ, toimetaja, raadiopersoon ja graafik.  2001 aastal jamaika ning dub helide saatel tegevust alustanud DJ TyTTi  muusikavalik on tänaseks laienenud soulist elektrooniliste eksperimentide ja hiphopini.

Basso Raadio, Raadio Valo ja Raadio Helsinki saatejuhina on DJ TyTTi  kokku pannud DJ–kollektiive ja klubikontsepte Helsingi ööelu rikastamiseks, olnud üks  Flow ning Funky Elephant festivalide organisaatoritest


JIMI TENOR

Muusik ja helilooja Jimi Tenor ei ole kunagi leppinud traditsioonilise popmuusiku rolliga. Tenor on tuntud kui produktiivne autor, kelle töö on kõrgelt üle kaasaja trendidest ning kui esineja, kes originaalselt ja perfektselt kombineerib elemente afro-ameerika muusikast vaikuse ning häbitu glamuurini.

Tenori muusika ja tema konstrueeritud uuenduslikud instrumendid said oma algidee industriaal- ja eksperimentaal-rockist, seejärel liikus Tenori looming elektrooniliste helide suunas et naasta tänaseks päevaks 60´ ja 70´jazzi, psühhedeelse souli ja Afro funk´i juurde.

Vaatamata New York´is,  Berliinis, Londonis ja Barcelonas veedetud aastakümnele on Tenori looming jäänud tuntavalt soomelikuks, so tehniliselt praktiliseks kuid looritatuks musta huumori ja rahvusliku romantismiga. Nii tunneb ta end koduselt iga publiku ees üle Euroopa, esitades oma sätendavates utreeritud rüüdes helindeid milles peegelduvad nii ürgsed Soome metsajumalused kui mixid Fela Kuti, Jimi Hendrix´ i või Gil Evans´ i helinditest.

Muusikatööstus ei ole pidanud Jimi Tenorit kergeks aineseks. Tänaseks on Tenorist väljakujunenud kindlakäeline Euroopa muusik ja esineja, kes tegutseb väljaspool peavooluliine.

Väljavõte  Ilkka Mattila tekstist

 
     
     
     
     
     


Täname koostöö eest  KUKU Klubi, Estonian Spirit OÜ ja Mari Prekup´it